Üyelik

ÜYELİK

 

Etki, üyelerimizle başlar.  Bireylerin birleşerek dünyada kalıcı bir değişim yaratmak için harekete geçebileceğine inanan insanlar Rotaryen olabilir.

 

Dünyanın dört bir yanındaki kulüp toplantılarında, üyelerimiz arkadaşları ve dostları ile olan bağlarını ve diğer yaşamları iyileştirmek ve güçlendirmek için bir araya geliyor.

 

Kimler katılabilir?

 

Toplumlarına hizmet etmek isteyen insanları arıyoruz.

 

Rotary kulüpleri ayrıca Rotaractları, Rotary Barış Dostlarını ve Rotary ailesinin üyeliğe hak kazanan diğer üyelerini de kabul eder.

 

Nasıl üye olabilirim?

 

Kulüpler davetiye ile yeni üye kabul etmektedir. Sizin için doğru olan kulübü bulmanız toplantılarına katılmanız, ilgi alanlarınızı belirlemeniz faydalı olacaktır.

 

Faydaları nelerdir?

 

Rotary üyesi olmak, sizi, topluma hizmet etme çabanızı paylaşan çeşitli profesyonellerden oluşan bir grupla buluşturur. Düzenli toplantılar ve etkinlikler aracılığıyla şunları yapabilirsiniz:

 

Çevrenizin ve toplumunuzun ihtiyaçlarını tartışarak, bunları karşılamak için yaratıcı

yollar geliştirebilirsiniz

Dünyayı değiştiren diğer liderlerle bağlantı kurabilirsiniz

Liderlik ve profesyonel becerilerinizi geliştirebilirsiniz

İyi dostlarla tanışabilirsiniz ve dostluk ağınızı genişletebilirsiniz

 

Üyeliğin diğer avantajları şunlardır:

 

Uluslararası Rotary Konvansiyonu, yılın en büyük etkinliğidir. Her yıl 130’dan fazla ülkeden Rotary üyesi, başarılarını kutlamak ve gelecek için planlar yapmak için konvansiyonda buluşur.

 

Rotary de dostluklar, üyelere benzer ilgi alanları olan, değişik hobi veya meslekleri olan bir grup insanla tanışma şansı verir. Rotaryenler bu dostluklarını olumlu bir fark yaratmak için kullanır.

 

Rotaryen Eylem Grupları, projelerde, kulüpler ve bölgelerle işbirliği yaparak belirli alanlarda uzmanlıklarını paylaşabilme ve Rotary üyelerini, ailelerini, program katılımcılarını bir araya getirme olanağı sağlar.

 

 

 

Benden ne bekleniyor?

 

Bir kulüp üyesi olarak sizden şunları yapmanız istenecektir:

 

Kulüp aidatlarını ödemek

Toplantı ve etkinliklere katılmak

Fark yaratmak için profesyonel becerilerinizi ve yeteneklerinizi kullanmak

 

Rotaract ve Interact kulüpleri

 

12 ile 18 yaşları arasındaki gençlere yönelik bir hizmet kulübü olan Interact kulübüne katılmak isteyebilirsiniz. En az 18 yaşında genç bir profesyonelseniz, bir Rotaract kulübüne katılmak isteyebilirsiniz. Rotary kulüpleri gibi Rotaract ve Interact kulüpleri de üyelerine arkadaş edinme, liderlik becerilerini geliştirme ve olumlu değişim yaratma şansı verir.

 

Rotaract ve Interact kulüpleri hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçin.