Genel Bakış

Rotary, dünya üzerinde, 1,2 milyon dost, arkadaş, lider ve problem çözücüden oluşan insanların birleştiği ve dünyanın her yerinde, bireysel ve toplumsal olarak kalıcı bir değişim yaratmak için harekete geçtiği küresel bir ağdır.

 

Gerçek sorunları çözmek gerçek bir bağlılık ve vizyon gerektirir. 110 yılı aşkın bir süredir Rotaryenler, enerjilerini ve zekalarını sürdürülebilir projelerde harekete geçmek için kullandılar. Okuryazarlık ve barıştan su ve sağlığa kadar her zaman dünyamızı iyileştirmek için çalışıyoruz.

 

Ne yapıyoruz?

 

Rotary üyeleri, dünyamızın kalıcı sorunları üzerinde harekete geçmek için ortak bir sorumlulukları olduğuna inanırlar. 35.000’den fazla kulübümüz aşağıdakiler için birlikte çalışır:

 

Barışın teşvik edilmesi

Hastalıklarla savaş

Temiz su, sanitasyon ve hijyen

Anne ve çocuklar 

Eğitim destekleri

Yerel ekonomilerin büyümesi

Çevre

 

Misyonumuz

 

İş dünyası, profesyoneller ve topluluk liderlerinin birlikteliği aracılığıyla başkalarına hizmet etmek, dürüstlüğü teşvik etmek ve dünya anlayışını, iyi niyetini ve barışını geliştirmek.

 

Vizyonumuz

 

Hep beraber, insanların birleştiği ve dünyanın her yerinde, toplumlarda ve kendimizde kalıcı bir değişim yaratmak için harekete geçtiğimiz bir dünya görüyoruz.