Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık

Rotary'nin Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık (ÇEK) Taahhüdü

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığın örneklenmesi ve kucaklanmasının Rotary’de yaptığımız her şeyin bir parçası olması gerektiğine inanıyoruz.

 

Bu ideale ulaştığımızdan emin olmak için, Yönetim Kurulumuz ve ÇEK Görev Gücümüz, 2019’da orijinal olarak kabul edilen ÇEK beyanını güçlendirmek için harekete geçti. Sonuç, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık bir taahhüttür:

 

Rotary’de, insanların birleştiği ve kalıcı bir değişim yaratmak için harekete geçtiği bir dünya vizyonumuzu gerçekleştirmek için çeşitli, eşitlikçi ve kapsayıcı bir kültür geliştirmenin şart olduğuna inanıyoruz.

 

Çeşitliliğe değer veriyor, fikirler, düşünceler, değerler ve inançlardaki farklılıkların yanı sıra, yaş, etnik köken, ırk, renk, engellilik, öğrenme tarzı, din, inanç, sosyoekonomik durum, kültür, medeni durum, konuşulan diller, cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine göre tüm geçmişlerden insanların katkılarını kucaklıyoruz.

 

Belirli gruplardan bireylerin üyelik, katılım ve liderlik konusunda tarihsel olarak engeller yaşadıklarını kabul ederek, her bireyin kaynaklara, fırsatlara, ağlara, ve gelişmek için desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.

 

Tüm insanların, kendilerini benzersiz kılan görünür ve görünmez niteliklere sahip olduklarına inanıyoruz ve her insanın değerli olduğunu ve biricik olduğunu bildiği kapsayıcı bir kültür yaratmaya çalışıyoruz.

 

Dürüstlük değerimiz doğrultusunda, bir organizasyon olarak çeşitlik eşitlik ve kapsayıcılık yolculuğumuzda nerede olduğumuz konusunda dürüst ve şeffaf olmaya, öğrenmeye ve daha iyisini yapmaya devam etmeye kararlıyız.