Haberler

Ayaş Yarının Liderlerini Arıyor

Ankara Kızılay Rotary Kulübü tarafından, 6 yıldır eğitim öğretim gereçleri vb. desteği verilen, Devlet himayesinde bulunan, aile içi ve dışı taciz ve mağduriyetlere uğramış kızlarımıza daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz diye dönemin başında, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı devlet kurumu yönetimi ile görüşmelerde; kızların (12 – 18 yaş diliminde) eğitimi konusunda çok yeterli olamadıkları ve eksikleri olduğu yönündeki, edinilen bilgiler ile yönetim kurulu olarak RYLA konseptinde bir eğitim programı yapmaya karar verilmiştir.

AYLA, Ayaş Yarının Liderlerini Arıyor, projesi ile; 

  • kızlarımıza özgüven verecek,  
  • içlerinde var olan fakat farkında olamadıkları kabiliyetlerini tespit edip, kendilerine bunu gösterecek,
  • dışarıdaki insanlardan bir eksikleri olmadıkları duygusunu geliştirecek doğrultuda bir eğitim semineri yapma fikri ile proje gelişmiştir. 

27-28 Ekim tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz seminerin ana teması, ‘ BEN DE VARIM ‘ , kızlarımız tarafından çok büyük ilgi görmüştür.  Her konuşmacıdan sonra, katılımcılar çok büyük bir samimi alkış ile mutluluklarını gözlemlenmiş ve seminerin ve benzerlerinin tekrarlanmasını, sabırsızlıkla bekleyeceklerini dile getirmişlerdir. 

 

Seminerde sunum yapan uzman ve hocalarımız tarafından, 3 kızımızın yazar ve 2 kızımızın da sporcu olabilecek kabiliyetleri olduğu yönündeki tespitleri, bu kızlarımıza büyük özgüven vermiştir.

 

Ankara Kızılay Rotary Kulübü tarafından, birincisi gerçekleşen bu projenin, çok büyük ilgi görmesi ve önemli katkılar verdiği yönündeki dönüşler nedeniyle, geleneksel hale getirilip, her yıl tekrarlanmasını planlanmıştır. AYLA projesinin gerçekleşmesinde emeği geçen kulüp üyelerine, kulüp dışından destek veren herkese ve tüm konuşmacı konuklarımıza çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.